TIJ проти CIJ – яка система друку краща ?

Історично склалось, що компанії, які шукають пристрої для друку штрих-кодів, термінів придатності та дати виготовлення чи номеру партії на упаковках в дійсності розглядають тільки одну основну технологію друку – безперервну струменеву (CIJ). Такі пристрої можуть друкувати на будь-яких поверхнях, в т. ч. металевих чи пластмасових та інших. Проте це відбивається на ціні – складна операція, велика вартість простою та постійний сморід розчинника, що застосовується. Але тепер настав час вільної від цих проблем гідної альтернативи – https://www.eurojet.com.ua/ua/hp-tij/

Короткий огляд технологій.

Безперервна струменева (CIJ)

Каплеструйный маркиратор alphaJET mondo компании KBA MetronicВ роботі систем CIJ використовується принцип  вприскування електростатично заряджених крапель  в ловушку, з якої вони повертаються у вузол подачі чорнила. В момент, коли треба надрукувати піксель, крапля відхиляється та падає на оброблювану поверхню. Для друку використовується тільки незначна частина крапель, більшість рециркулюється. Чорнило утримується у стані суспензії в розчиннику, частина якого випаровується у повітря. В‘язкість повернутого чорнила повсякчасно контролюється і при необхідності у суміш додається розчинник.

Переваги Недоліки
 • Висока швидкість друку
 • Дрібні символи
 • Зручна відстань до нерівних поверхонь
 • Друк на багатьох матеріалах
 • Складне техобслуговування
 • Складна система подачі чорнила
 • Обмежена висота символу
 • Забруднення

Термоструменева система (TIJ)
термоструйный маркиратор UNOДрукуючий картридж системи TIJ має ряд маленьких камер зі своїми нагрівачами. При подачі на такий нагріваючий елемент імпульсу струму чорнило у камері швидко закипає і пара під високим тиском викидає краплю чорнила на оброблювану поверхню.

Переваги Недоліки
 • Висока роздільна здатність друку
 • Охайність
 • Максимальна надійність
 • Мала потреба у техобслуговуванні
 • Простота техобслуговування та експлуатації
 • Друк на різноманітних матеріалах
 • «Фокусна відстань»
 • Можливі проблеми друку на нерівній поверхні

Як вони порівнюються у дії?

Капітальні витрати

Нижча вартість у принтера типу TIJ

Принтер CIJ відноситься до складного обладнання, що має три окремих насоса, різні регулятори тиску та електронну систему керування. Все це відображається на ціні. Хоча сума капітальних витрат дуже залежить від виробника, вартість друку принтером CIJ кодів партії, термінів придатності та текстів доходить до $9,500.

Вартість друку аналогічного TIJ принтера, що використовує одноразові друкуючі картриджі та не має рухомих частин, майже вдвічі менша.

  • CIJ:        Дорожче
  • TIJ:        Дешевше

Експлуатаційні витрати

Приблизно однакові експлуатаційні витрати

Експлуатаційні витрати можуть значно перевищити початкову вартість придбання, так що порівнюючи різне обладнання треба завжди приймати до уваги вартість витратних матеріалах, та технічного обслуговування, надійність роботи та  інші фактори.

До витратних матеріалів відносяться – чорнила, розчинники, електроенергія. Їх варто врахувати до придбання обладнання, бо це основні експлуатаційні витрати. Тут можливі відмінності, оскільки технологія TIJ надає додаткові можливості керування щільністю та роздільною здатністю відповідно до заданих вимог по контрастності та розбірливості надрукованих зображень, що впливає на вартості використаних витратних матеріалів.

Хоча чорнило для CIJ принтерів дешевше того, що використовується в TIJ системах, при розрахунку вартості друку одного зображення з урахуванням розчинників та ефективності між двома технологіями зберігається паритет.

  • TIJ:        однаково
  • CIJ:        однаково

Технічне обслуговування

Нульові потреби техобслуговування систем TIJ

Техобслуговування є частиною експлуатації будь-якого обладнання. Нерідко воно стає критичною частиною експлуатаційних витрат. CIJ принтери, наприклад, вимагають постійного догляду, від чистки до заміни фільтра і робочої суміші. Такі операції часто потребують певної кваліфікації, на що можуть знадобитися сторонні спеціалісти, виклик яких вилітає в копієчку. Для одного CIJ принтера це може за рік скласти порядку $3000.

Картридж чернильный сольвентный HP45siА от TIJ принтери практично не потребують техобслуговування. При кожній заміні друкуючого картриджу замовник отримує практично новий принтер. Оскільки чорнило перебуває у замкненій системі, то нема потреби у в регулярному додаванні розчинника. Це зводить витрати на технічне обслуговування практично нанівець.

  • TIJ:        техобслуговування непотрібне
  • CIJ:        складне техобслуговування

Поверхні для друку

Друк на чому завгодно

Зразки маркування на жестяній банціРаніше технологія безперервного струменевого друку CIJ, зі своєю різноманітністю чорнил на основі МЕК (метил-етил-кетон) була чи не єдиною для нанесення зображень на гладкі поверхні – пластмас, металів, лакованих виробів. Але зараз стан змінився завдяки появі таких чорнил на основі розчинників, які можуть застосовуватися у термоструменевих (TIJ) картриджах. Тепер з‘явилась можливість друкувати на консервних банках, поліетиленових пакетах, фользі та інших матеріалах.

  • TIJ:        однаково
  • CIJ:        однаково

Робота та простій обладнання

Зниження простою з системами TIJ

На продуктивний робочий час принтера впливають три речі – (1) незапланований простій, (2) запланований простій та (3) незапланований час

Перша складова є показником надійності і якщо прийняти, що вона однакова у системах CIJ і TIJ, то це буде час відновлення робочого стану. Для принтерів CIJ це займе набагато, набагато більше часу через їх складність та тривалість запуску. І в цьому багато споживачів визнають 5 чи 10-кратну перевагу термоструменевих систем TIJ. В залежності від особливостей виробничої лінії, це може вилитися у суттєві збитки.

Плановий простій це запланований час для проведення профілактичного технічного обслуговування. Для систем CIJ може бути звичайним періодичним явищем, в той час як для систем TIJ це в дійсності не відноситься до техобслуговування.

До третьої складової відноситься незапланований час, коли продукція не виробляється, наприклад, в неробочі години, час навчання персоналу, під час оновлення чи модернізації обладнання. На перший погляд це на ціну експлуатації не впливає, однак деякі принтери, особливо типу CIJ через тривалість та складність запуску доцільно на час такого простою залишати увімкненими. А це призводить до випарування робочої суміші та навіть до деякого зносу. У принтерів типу TIJ такої проблеми немає.

  • TIJ:        кращий робочий час
  • CIJ:        менший робочий час

Отже, TIJ перемагає ? Не все так однозначно, чекайте на продовження…

Arrow Up
//* кліки по кнопках і телефонах*/